Ta strona została stworzona w kreatorze www WebWave

Slow life

MENU

MENU

Menu

Ścieżki tematyczne edukacja na wolnym powietrzu dzieci

 

 

  • „Szkoła młodego ekologa” ,
  • „Kalejdoskop lasów i łąk czyli co każde dziecko powinno wiedzieć o bioróżnorodności.”
  • „Od ziarenka do bochenka i nie tylko- czyli jak powstaje zdrowe jedzonko?”

 

 

Każda z wybranych przez państwa ścieżek obejmuje: podział wycieczki na trzy grupy. Każda z grup korzysta z trzech warsztatów. Warsztaty dostosowujemy do każdej grupy wiekowej od 4-14 lat, ścieżki przystosowane są również do potrzeb szkół specjalnych i dzieci niepełnosprawnych. 

 

Warsztaty dla maluchów to: „Mydlarnia dziadka- warsztaty mydlarskie”, „Zielarnia babci”. Warsztaty dla klas IV-VIII- „Śląsk nasza kraina” – historia, ceramika, kowalstwo, snycerstwo- z pełnym zapleczem sprzętowym.

Podczas zajęć dzieci odwiedzają mini pasiekę, hotelik dla pszczółek, poznają okoliczny las podczas przejażdżki wozem konnym, uczą się także podstawowego zachowania przy koniu oraz jak dbać o niego. Uczą się też reakcji proekologicznych. Do zajęć wykorzystuje się bogate zaplecze audiowizualne z specjalnie przygotowanymi filmami edukacyjnymi, mikroskop cyfrowy oraz wiele tablic i gier edukacyjnych rozmieszczonych na całym terenie. Ważnym elementem edukacyjnym jest stylowa wiata z wieloma historycznymi eksponatami gospodarstwa domowego, sprzętami rolniczymi i fotografiami z przeszłości.

W zajęciach nie zabraknie także rekreacji: strzelanie z łuku, chodzenie po równoważni, huśtawki na drzewach, mini ścianka wspinaczkowa no i przejażdżka w siodle. Można także prowadzić interesujące rozmowy przy ognisku. Na terenie gminy Kuźnia Raciborska znajdują się także dwa cenne obiekty historyczne: Stacja Kolei Wąskotorowej oraz Zespół Klasztorno- pałacowy w Rudach, z którymi właściciele prowadzą stałą, bliską współpracę w zakresie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, punkty te mogą się także znaleźć w programie wycieczki.

 

agnieszka@kuzniaeko.pl

berni@kuzniaeko.pl 

 +48 602156424

Audycja Radia

 

EM